Центр інтелектуального розвитку для дітей з аутизмом “САВАНТ”1

Ще  1887 року англійський лікар-генетик Джон Ленгдон Даун в своїй праці «Про деякі психічні розлади дітей та молоді» (On Some of the Mental Affections of Childhood and Youth)  описав синдром саванта (савантизм). Він описав 10 пацієнтів-савантів, які зустрічалися йому за 30 років роботи в психіатричній лікарні Ерлсвуда (Лондон, Великобританія). Обширне дослідження 1978 року передбачає феномен савантизму, у тій чи іншій формі, у одного з 10 аутистів і у одного з 2 тисяч людей с іншими порушеннями. Гендерне співвідношення частоти випадків також нерівномірне – на одну особу жіночого роду з синдромом саванта припадає від 4 до 6 савантів чоловічого роду. Коефіцієнт інтелекту таких людей рідко виходить за межі 40-70 балів, однак в окремих випадках інтелект залишається збереженим (наприклад, при високофункціональному аутизмі).  У 50% відомих савантів діагностується аутизм, решта мають інші порушення психічного розвитку, при цьому ці порушення не завжди вроджені – вони можуть бути набуті в результаті черепно-мозкових травм, енцефалітів, епісиндрома і навіть деменцій.

Відмінність роботи нашого Центру для підлітків та дітей аутистів буде полягати саме у розкритті особливих здібностей,  які в майбутньому дадуть змогу отримати високооплачувану роботу у тій сфері, де проявляться найбільші здібності.

 Для кожної дитини буде створюватись індивідуальний план навчання відповідно до його здібностей та схильностей,  які будуть виявлятись протягом ретельного тестування та спостереження психологів.

В цивілізованому світі працевлаштування аутистів активно розвивається. У 2008 році компанія Sonne створила Фонд Specialisterne Foundation, який співпрацює з Організацією Об’єднаних Націй та World Economic Forum для забезпечення мільйона робочих місць для людей з неврологічними порушеннями до 2030 року.

Інший приклад Auticon, заснований у 2011 році в Берліні, (Німеччина). Організація наймає людей зі спектром аутизму, дає їм освіту ІТ-консультантів для таких фірм, як KPMG і Allianz Group. Фінансові спонсори включають Virgin Річарда Бренсона, яка також є клієнтом. Завдяки Auticon більш ніж 200 професіоналів-аутистів працюють по всій Великобританії, Німеччини, Франції, Швейцарії та США.