- , Новини, Публікаії

Співпраця між науковцями та ГО “Вічна Україна”: лекції на релігійні теми з врахуванням потреб людей з інвалідністю

Read Time2 Minute, 44 Second

22 лютого 2021 року відбулася зустріч між керівником ГО «Вічна Україна» Володимиром Євгеновичем Чеславським та кандидатом філософських наук, доцентом кафедри журналістики Міжрегіональної Академії Управління персоналом Стрєлковою Юлією Олександрівною. Протягом лютого Стрєлковою Юлією Олександрівною було проведено декілька лекцій для волонтерів ГО «Вічна Україна» та її керівника Володимира Євгеновича Чеславського.
Темами лекцій були:
1) Категоричний імператив Іммануїла Канта (Відомий на весь світ категоричний імператив Канта є загальним моральним законом. Цей закон нічого не забороняє, але вимагає від людини приймати рішення самостійно. «Принцип самостійності, автономії волі – є єдиний принцип моралі», так стверджував Кант [Кант І. Твори. – Т. 4, ч. 1. – М., 1965. – С. 254]. Основна проблема моралі – це вирішення питання, що є добро та зло. Але Кант вважав, що конкретних відповідей, що є добро та зло не має, бо у кожної особистості вони будуть свої як результат творчого рішення. «Чини так, ніби максима твого вчинку за допомогою твоєї волі повинна стати загальним законом природи», – такою є формула моралі за Кантом. Проте, як бути, якщо людина не хоче ризикувати там, де йдеться про добро і зло, адже вона – не Бог і в неї є побоювання, що своїм втручанням вона може наробити багато лиха? Відповідь одна: людина не може не ризикувати. Кожний момент її життя – це момент вибору між добром і злом. [Н. Хамітов, Л. Гармаш, С. Крилова. Історія філософії: проблема людини та її меж. – К:. КНТ, 2016. – 396 с.]. Головна заслуга Канта полягає в тому, що своєю етикою він розвив найглибший пласт євангельської моралі – моралі вільного вибору.)
2) Духовні цінності особистості в сучасному суспільстві. (Духовні цінності та їх формування – це проблема, яка була і є завжди актуальною. В Україні зараз відбуваються постійні зміни, які просто не можуть не впливати на формування особистості та на її якості, такі як: людяність, справедливість, милосердя тощо. Зважаючи на велике різноманіття ціннісних орієнтацій особистості, їх можна поділити на певні категорії, зокрема: інтелектуально-освітні цінності, культурні цінності та політичні цінності. Інтелектуально-освітні цінності необхідно розглядати в ракурсі розумового та творчого потенціалу. Стосовно культурних цінностей сучасної особистості, то суспільство, яке на перший план поставило матеріальне благополуччя та збагачення, формує відповідну культуру і життєві потреби. Матеріальні цінності починають займати передові позиції, при цьому нехтуючи моральні. Політичні цінності перебувають у тісному взаємозв’язку з іншими видами та формами соціальних цінностей, визначаючи потреби та інтереси. Як результат, політичні цінності є інструментом удосконалення внутрішньої та зовнішньої політики держави.)
3) Релігія та аутизм в умовах інклюзії. (Освіта в Україні знаходиться на етапі серйозних трансформацій. Важливим та прогресивним кроком у розвитку ціннісних засад освіти стало визначення інклюзивної освіти як забезпечення рівного доступу до освіти для всіх учнів з урахуванням різноманітності особливих освітніх потреб та індивідуальних можливостей. Аутизм дуже тривалий час вважався хворобою, але це не зовсім так, бо аутизм – це вроджений або рано набутий нейробіологічний розлад розвитку. Незважаючи на те, що вже давно встановлено зв’язок між змінами структури і функціями багатьох ділянок головного мозку і проявами аутизму, вченими до кінця детально так і не вивчені всі фактори, що викликають ці розлади. Різні релігії мають свої погляди на розвиток та соціалізацію людей з аутизмом, але об’єднує їх одне – людяність у ставленні до кожної особистості, бо любов, увага до людини, повага до людської особистості має бути понад усе.)
За результатами зустрічі досягнута домовленість, що в майбутньому співпраця продовжиться та будуть проведені он-лайн лекції в zoom на релігійну сучасну тематику з врахуванням потреб людей з інвалідністю.

1 0
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *